Posted on

Kurtka rowerowa zimowa

Jazda na rowerze kojarzy się z rekreacją, przyjemną przejażdżką przez las w niedzielne popołudnie. Jest to również forma aktywności, która uprawiana jest, aby pozostać w dobrej kondycji fizycznej. Są również osoby, które jazdą na rowerze zajmują się zawodowo – łączą pasję z wykonywaną pracą.  Czasem pasja przybiera postać ekstremalną i wiele osób zaczyna zajmować się tym sportem wyczynowo. Warunki czasem bywają bardzo skrajne, tak jak pogoda, która potrafi dać nieźle w kość. Podczas uprawiania sportu w warunkach ekstremalnych zdecydowanie bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiedni ubiór. Kurtka rowerowa zimowa będzie niezbędna podczas jazdy w chłodniejsze dni podczas jesieni i zimy. Aby uniknąć dyskomfortu termicznego, warto zadbać o to, żeby była jak najlepszym zabezpieczeniem przed chłodem. 

Dobra kurtka rowerowa

Na potrzeby jazdy rowerowej zimą należy zadbać o swój komfort, wybierając odpowiednią kurtę zimową. Jakie cechy powinna w sobie skupiać? Jest kilka typów, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby uprawiania takiego sportu na zewnątrz. Na co należy zwrócić uwagę, podczas wyboru kurtki zimowej na rower: 

– czy jest wodoszczelna? To bardzo ważne, ponieważ wówczas możemy jeździć na rowerze w każdych warunkach, przede wszystkim podczas silnego deszczu i śniegu.

– czy jest wiatroszczelna? Byśmy mogli uniknąć dyskomfortu termicznego wynikającego z silnych podmuchów chłodnego wiatru.

– czy wykonana jest z materiałów szybkoschnących? Unikniemy tym samym przemoknięć i przemarznięć.

– czy posiada kaptur? Stanowi on dodatkowe zabezpieczenie przed ulewą, bardzo praktyczny.

– czy posiada ściągacze? Są one nieocenione podczas uprawiania sportów, zapobiegają przesuwaniu się odzieży pod spodem i poczuciu dyskomfortu.

– czy posiada dodatkowe, ukryte kieszonki na zamek? Dzięki temu nie musimy martwić się o zagubienie np. dokumentów lub przemoknięcie portfela itp. Ich praktyczna funkcja z pewnością przyda się każdemu rowerzyście.

– czy zamki błyskawiczne są trwałe i wytrzymałe.