Posted on

Odpowiedni strój do jazdy na rowerze

Jazda na rowerze to przyjemna aktywność fizyczna, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Zdarza się, że swoją przygodę z kolarstwem rozpoczynamy od sporadycznych niedługich wycieczek, jednak z czasem zaczynamy zwracać uwagę na ilość przebytych kilometrów i prędkość, z jaką pokonaliśmy daną trasę. Zmieniając podejście do kolarstwa na bardziej sportowe, inwestujemy w jak najlepszy rower, który pomoże nam osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Warto jednak pamiętać, że w jeździe na rowerze nie tylko rower ma znaczenie, liczy się też strój i akcesoria, które posiada cyklista. 

W związku z tym, że kolarstwo to sport uprawiany na świeżym powietrzu, każdy kolarz powinien w swojej szafie posiadać kilka rodzajów strojów, odpowiednich dla różnej pogody. Bazową częścią każdego ubioru jest bielizna sportowa, która umożliwi skórze oddychanie i będzie niwelować uczucie mokrej skóry. W chłodne dni na pewno przydadzą się bluzy rowerowe męskie, które uchronią kolarza przed wychłodzeniem i wiatrem. Bluza jest wygodnym elementem stroju, ponieważ w razie poprawy pogody można ją łatwo zdjąć i pozostać w samej koszulce. Warto jednak zawsze mieć ją pod ręką, aby nie przeziębić się podczas jazdy. Dopasowane bluzy nie zwiększają oporu powietrza, przez co kolarz jest w stanie osiągnąć szybszą prędkość, używając przy tym niewielkiej siły. 

Akcesoria rowerzysty

Wybierając się na rower, należy założyć strój odpowiedni do panującej pogody, który jednocześnie będzie gwarantował komfort i swobodę podczas jazdy. Ważne jest, aby ubranie przylegało do ciała i było wykonane z materiałów, które pozwolą skórze oddychać. Cienkie i przewiewne materiały przyczynią się do tego, że skóra pozostanie sucha. Dzięki temu jazda na rowerze będzie dużo bardziej przyjemna. Odpowiedni strój ma za zadanie chronić ciało przed wychłodzeniem i wiatrem. W chłodne dni rowerzysta może dodatkowo zabrać ze sobą bluzę czy kurtkę przeciwdeszczową. Ważnym elementem stroju jest też wygodne obuwie.