Posted on

Spodenki sportowe damskie – jaki fason będzie najlepszy?

Krótkie czy dłuższa wersja do kolan? Szerokie a może z dopasowaną nogawką? Jeśli nie wiesz, jakie spodenki będą dla Ciebie najlepsze, to spieszymy z pomocą! Dzięki nam dowiesz się, jak dopasować spodenki damskie do reszty outfitu.

Spodenki damskie – jakie modele można znaleźć w sklepach?

Trening w domowym zaciszu w towarzystwie znanych polskich lub zagranicznych trenerek fitness albo w upalny dzień w pięknych okolicznościach przyrody. Niezależnie który z nich wybierzesz, to niezbędne będą spodenki sportowe damskie. Podczas bardzo dynamicznych ćwiczeń na siłowni panie powinny nosić modele wykonane z oddychających materiałów oraz niekrępujące ruchów. Aby cieszyć się jeszcze większą swobodą podczas ćwiczeń, warto wybrać model spodenek damskich dopasowany do rodzaju aktywności oraz własnych preferencji. W sprzedaży można znaleźć:

  • obcisłe spodenki – idealnie przylegają do ciała i prezentują się jak druga skóra. Pięknie podkreślają wyrzeźbione sylwetki. Skutecznie odprowadzają pot, dzięki temu nadają się nawet do bardzo wymagających treningów. Są wygodniejszą alternatywą dla bawełnianych legginsów;
  • dwuwarstwowe spodenki – jest to połączenie obcisłych kolarek z luźnymi szortami. Dzięki ich dwuwarstwowości zyskujesz komfort podczas ćwiczeń przy jednoczesnym zwiększeniu pewności siebie;
  • luźne szorty sportowe damskie – lekkie i przewiewne. Najlepiej sprawdzą się do gier zespołowych.

Długość spodenek damskich i materiał, czyli jak wybrać najlepsze?

Spodenki damskie do ćwiczeń powinny mieć właściwą długość – nie mogą być zbyt długie ani za krótkie. Optymalne są modele do kolan, ponieważ nie odsłaniają zbyt wiele ciała, dzięki temu uprawianie sportu jest bardzo komfortowe.

Tkanina ma także bardzo duży wpływ na komfort podczas noszenia. Materiał powinien być przewiewny i jednocześnie nieprześwitujący oraz zapewniający właściwa termowentylację. W letnie dni świetnie sprawdzi się szybko schnąca tkanina funkcyjna, które odprowadza wilgoć z ciała. Jest najlepsza odzież do uprawiania takich dyscyplin jak, np. fitness czy crossfit. Bawełniane spodenki damskie warto wybrać do lekkich dyscyplin, np. jogi lub pilatesu.

Jakie spodenki damskie zakupić do biegania?

Wybierając spodenki do biegania, warto wziąć pod uwagę dwa czynniki: materiał wykonania i dopasowanie. Do biegania najlepsze będą spodenki damskie z oddychającego materiału, który odprowadza wilgoć na zewnątrz. Najczęściej do tej dyscypliny stosowane są modele o luźnym kroju.